Banner

Masarykova

Historie Historie:

Průběžné informace k uzavření a otevření MŠ Broumov

Jakmile získám informace, předávám je do vašich e-mailů. K dnešnímu dni je známo, že do MŠ nastupují v pondělí 12. 4. 2021 pouze děti s povinným předškolním vzděláváním. Děti nastupují do svých kmenových školek. Před zahájením docházky budou děti testovány stěrem z nosu. Testování bude probíhat 2x týdně (PO a ČT). Jedná se o samotestování - výtěr si provede dítě samo nebo mu ho provede doprovázející rodič. Vyhodnocení zajistí dohlížející zaměstnanec MŠ. Pobyt v MŠ je pro děti bez respirátorů a roušek. Pobyt v MŠ je podmíněn provedením testů a test musí být negativní. Bližší informace po jejich oficiálním obdržení z MŠMT budou přeposlány na vaše e-maily. Taťána Loudová, ředitelka MŠ Broumov

Informace k zápisu

Informace k zápisu

Ve vývěsce na MŠ Příčná 227 najdete informace k zápisu dětí do mateřské školy pro školní rok 2021/2022. Nezapomeňte si domluvit termín před fyzickou návštěvou školky.

Uzavření MŠ Broumov

Uzavření MŠ Broumov

Na základě vládního opatření se uzavírá Mateřská škola Broumov od 1. 3. - 21. 3. 2021 - všechna pracoviště. Zároveň Mateřská škola Broumov, pracoviště Příčná 226(PEJSEK), je hejtmanem Královéhradeckého kraje určena jako zařízení pro vybrané profese - záchranáře, zdravotníky, hasiče, policisty a další. Bližší informace obdržíte během víkendu do svých e-mailů. Bude odesíláno jako hromadná zpráva, tak se podívejte i do spamů apod., kdyby vám nic nedorazilo. Taťána Loudová, ředitelka MŠ Broumov

Uzavření MŠ na základě nařízení vlády???

Uzavření MŠ na základě nařízení vlády???

Vzhledem k tomu, že zatím vláda nerozhodla, zda uzavře mateřské školy nebo ne, nemohu vám sdělit bližší informace, co bude od pondělí 1. 3. 2021. Jakmile budu mít nějaké věrohodné zprávy, budu vás informovat přímo do vašich e-mailů, T. Loudová, ředitelka MŠ Bromov

Vstup do budov  1 dítě = 1 doprovázející osoba

Vstup do budov 1 dítě = 1 doprovázející osoba

Vážení rodiče, vzhledem k novým doporučením a nařízením MŠMT, prosíme, respektujte, aby doba strávená s vaším dítětem v MŠ (šatně), byla co nejkratší. Dále vás prosíme, aby s jedním dítětem či dvěma dětmi do MŠ vstupovala pouze jedna osoba. Pokud to lze zařídit, neberte do budovy ani sourozence. 1 DÍTĚ = 1 OSOBA jako doprovod Děkujeme za pochopení.

Lesní zahrada aneb Regenerace školní zahrady Masarykova

Lesní zahrada aneb Regenerace školní zahrady Masarykova

Máme rádi podzim na naší zahradě. Proč? Protože nás baví barvy a láká nás za nimi pospíchat ven na školní zahradu. Využíváme ji úplně celou, Učíme se ji vnímat všemi smysly, sbíráme houby v lesíku i na louce, pozorujeme suché luční květy, jejich semínka, spadané jehličí stromů, sbíráme kaštany, bukvice, ovoce, barevné listí nejen pro zábavu, ale pro výtvarné činnosti a hry. Ale podzim není jen zábava, jsou to zahradní i zahradnické práce. Na záhonech odklízíme suché odkvetlé rostliny, uchováváme semínka na jarní výsev, záhony ryjeme a chystáme je na zimní odpočinek, hrabeme listí a uklízíme. Máme hromadu zahradního odpadu. Co sním? Do popelnice!!! To ne!!! Je to odpad? Je to bioodpad! Ale to už vysvětlují paní učitelky. Děti, založíme si kompost v nových dřevěných kompostérech. Naučíme se kompostování a vyrobené hnojivo budeme používat k pěstování ovoce, zeleniny a zahradních květin zase na jaře. Naše aktivity jsou založeny na principech zážitkové a přírodní pedagogiky Máme rádi podzim. a jsou interaktivní. Zkušenosti nám říkají, že nejlepší je učit o přírodě v přírodě, přímo na školní zahradě.

Žirafa Žofka

Žirafa Žofka

Žirafa Žofka - logopedické pohádky - odloženo na pátek 5. 3. 2021. Vzhledem k epidemiologické situaci se nebude konat akce ani v náhradním termínu. T. Loudová

Co se děje na zahradě

Co se děje na zahradě

Zahrada se opět pomalu chystá ke spánku, ale my ji ještě využijeme k poslednímu očesání podzimních plodů. Z odkvétajících kytiček si posbíráme semínka, abychom zjara zase mohli zaset. Zahrado, děkujeme ti za prostor, který jsi nám poskytla, hlavně v době, kdy jsme nemohli na vycházky a poskytla jsi nám bezpečný prostor pro naše hry. Jen nás mrzí, že se v této koronavirové době nemůžeme setkávat s kamarády a rodiči v tvých prostorách na společných akcích. Snad to bude na jaře lepší.

Se Sokolem do života

Se Sokolem do života

Ve školním roce 2020/2021 v rámci zlepšení tělesné kondice dětí se budeme účastnit celorepublikového projektu Se Sokolem do života. Každé dítě v MŠ narozené do termínu 31. 12. 2017 dostane sešitek, kde si bude domalovávat splněné úkoly ze cvičení s jednotlivými zvířátky. S nimi tedy bude plnit sportovní disciplíny. Poplatek za sportovní sešitek a celoroční činnost činí pro 1 dítě 20,- Kč. Prosíme, uhraďte ve své školce.

Povinné předškolní vzdělávání 2020/2021

Povinné předškolní vzdělávání 2020/2021

Na základě změn školského zákona, se pro děti narozené v období od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015, již čtvrtým rokem stává poslední rok předškolního vzdělávání povinné. Děti, které do MŠ již docházejí, automaticky přejdou do povinného režimu. Zákonní zástupci dětí, které dosud do MŠ nedocházejí, mají povinnost tyto děti do MŠ přihlásit. Povinné vzdělávání v MŠ Broumov probíhá ve školních dnech od 8:00 do 12:00 hodin.

Akce ve školním roce 2020/2021

Akce ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče, vzhledem k doporučením MŠMT, budou probíhat v MŠ akce, kde se budou setkávat pouze děti z jedné budovy. To znamená, že se nebudou setkávat děti z jednotlivých pracovišť a samozřejmě už vůbec ne s ostatními mateřskými školami. Kulturní programy budou probíhat vždy na jednotlivých pracovištích pro samostatnou budovu nebo si dojdeme do klubu ROK na loutkové divadlo, kde také budou děti pouze z jednoho pracoviště, případně na jiná místa, ale opět pouze z jednoho pracoviště. Věříme, že děti nebudou ochuzeny o pestrý program ve školkách, a snad se nám podaří vše zvládnout.

Sociální pedagog

Sociální pedagog

Mgr. Petra Muzikářová, ukončila pracovní poměr sociálního pedagoga na MŠ Broumov z důvodu nástupu na mateřskou dovolenou a bohužel se nepodařilo sehnat náhradu se stejnou kvalifikací.

Rozvoj matematické gramotnosti u dětí na zahradě MŠ

Rozvoj matematické gramotnosti u dětí na zahradě MŠ

Mnoho druhů nasbíraných přírodnin nás přimělo ke spolupráci se žáky 3. třídy ZŠ Masarykovy, které jsme pozvali na zahradu k učení hrou v oblasti komunikačních a matematických dovedností. Zdařilý projekt by děti rády zopakovaly.

Sázení stromů a keřů

Sázení stromů a keřů

Letos proměňujeme školní zahradu podle nového projektu s dopomocí rodičů, dětí, zaměstnanců i žáků ZŠ. Těšíme se z nových záhonů a mlatových cestiček, které nám umožní lepší pobyt na zahradě i za horšího počasí. Letos jsme si zasázeli i ovocné keře a budeme se těšit na příští léto a podzim, že si pochutnáme na rybízu a angreštu, který nám poroste u nového plotu. Vše na zahradě budeme hezky pozorovat, abychom věděli, jak to v přírodě chodí po celý jeden rok. Teď už brzy zahradu uspíme a budeme ji přát sladký spánek a hezké jarní probuzení. Děkujeme za pomoc při revitalizaci, sázení ovocných stromů a keřů, setí trávy a péči o ně. Fota najdete ve fotogalerii.

Bruslení na kluzišti v Broumově

Bruslení na kluzišti v Broumově

Jako každý rok v zimě jsme obohatili pobyt dětí venku sportem. Zahájili jsme bruslení ve středu 30. ledna od 10,00 do 11,00 hodin. Prosíme rodiče o výbavu - brusle, přilbu, šusťákové oblečení včetně rukavic. Návštěvu kluziště budeme opakovat každou středu ve stejném čase s výjimkou jarních prázdnin. Fota najdete ve fotogalerii na těchto stánkách.

Hry dětrí s rodiči v naší školce

Hry dětrí s rodiči v naší školce

Děti i paní učitelky si užily společné hry s rodiči ve třídách naší školky. Všichni byli aktivní, vyráběli zvířátka z kaštanů, modelovali, stavěli a vypravovali o tom, jak se připravují na školu.

Dne dětí v naší školce

Dne dětí v naší školce

Roztančená zahrada s obřími bublinami, tak probíhala oslava svátku dětí s mlsáním a s radostně rozzářenýma dětskýma očima. Fota najdete ve fotogalerii.

Návštěva knihovny v Broumově

Návštěva knihovny v Broumově

Ve čtvrtek jsme navštívili městskou knihovnu, děti se seznámily s prostředím, s účelem a fungováním knihovny. Proběhla beseda na téma Česká republika a také knihovnice odpovídaly na všetečné dotazy dětí.

Školka v lese nebo lesní školka?

Školka v lese nebo lesní školka?

Sluníčko už hřeje jarně, tak proč nezačít s novou aktivitou, o které děti samy vypravují a plánují co by nejraději dělaly na zahradě školky. V hale je to bezva, na kluzišti taky, ale v lese, na louce i v sadu bude více zábavy, objevování, zkoumání i překvapení.

Jógová cvičení pro děti

Jógová cvičení pro děti

"Pojďte, děti, zveme vás ke hře na zvířátka" To je cyklus cviků nazvaných podle různých živočichů. Pro zdárný vývoj dětského těla je tu velmi důležité, že střídáme cviky statické se cviky dynamickými, motorickými.

Provozovatel

Mateřská škola Broumov
Příčná 227, Nové Město, 550 01 Broumov
IČO: 75013002

Logopedická prevence

MŠMT

Školka Broumov