Banner

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /www/doc/www.skolkabroumov.cz/www/layout/modules/08-articles/fce.php on line 74

MŠ Masarykova - SLUNÍČKO

Historie Historie:

Změna cen stravného a výše záloh od 1.4.2023

POZOR! Od 1.4.2023 dochází ke zvýšení cen stravného a výše záloh, zkontrolujte si prosím, zda máte nastavené dostatečné finanční limity u vaší banky. Děkujeme

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem je projekt, který v České republice realizuje obecně prospěšná společnost stejného názvu. Cílem projektu je podpora čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, propagace hodnotné literatury a budování rodinných vazeb prostřednictvím čtení.

Se Sokolem do života

Se Sokolem do života

Ve školním roce 2022/2023 pokračujeme v celorepublikovém projektu 7. ročníku v Se Sokolem do života. V rámci tohoto projektu si budou všechny děti zlepšovat tělesnou kondici. Každé dítě v MŠ narozené do termínu 31. 12. 2019 dostane dva sešitky, kde si bude domalovávat úkoly a nalepovat samolepky za splněné pohybové aktivity. Na konci školního roku dostanou děti sešitky domů, kde je budou ještě čekat pohybové aktivity s rodiči. Poplatek za sešitky je 30,-, bude stržen z "peněženky" .

Lesní zahrada aneb Regenerace školní zahrady Masarykova

Lesní zahrada aneb Regenerace školní zahrady Masarykova

Máme rádi podzim na naší zahradě. Proč? Protože nás baví barvy a láká nás za nimi pospíchat ven na školní zahradu. Využíváme ji úplně celou, Učíme se ji vnímat všemi smysly, sbíráme houby v lesíku i na louce, pozorujeme suché luční květy, jejich semínka, spadané jehličí stromů, sbíráme kaštany, bukvice, ovoce, barevné listí nejen pro zábavu, ale pro výtvarné činnosti a hry. Ale podzim není jen zábava, jsou to zahradní i zahradnické práce. Na záhonech odklízíme suché odkvetlé rostliny, uchováváme semínka na jarní výsev, záhony ryjeme a chystáme je na zimní odpočinek, hrabeme listí a uklízíme. Máme hromadu zahradního odpadu. Co sním? Do popelnice!!! To ne!!! Je to odpad? Je to bioodpad! Ale to už vysvětlují paní učitelky. Děti, založíme si kompost v nových dřevěných kompostérech. Naučíme se kompostování a vyrobené hnojivo budeme používat k pěstování ovoce, zeleniny a zahradních květin zase na jaře. Naše aktivity jsou založeny na principech zážitkové a přírodní pedagogiky Máme rádi podzim. a jsou interaktivní. Zkušenosti nám říkají, že nejlepší je učit o přírodě v přírodě, přímo na školní zahradě.

Povinné předškolní vzdělávání 2022-2023

Povinné předškolní vzdělávání 2022-2023

Na základě změn školského zákona, se pro děti narozené v období od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 se stává poslední rok předškolního vzdělávání povinné. Děti, které do MŠ již docházejí, automaticky přejdou do povinného režimu. Zákonní zástupci dětí, které dosud do MŠ nedocházejí, mají povinnost tyto děti do MŠ přihlásit. Povinné vzdělávání v MŠ Broumov probíhá ve školních dnech od 8:00 do 12:00 hodin.

Provozovatel

Mateřská škola Broumov
Příčná 227, Nové Město, 550 01 Broumov
IČO: 75013002

Logopedická prevence

MŠMT

Školka Broumov